2020.10.08 godz. 19:24 Kraków, Małopolskie

Spadek po babci i ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , sprawa wyglada tak babcia mojego narzeczonego zmarła dawno temu , miała 3 synów , brata ojca mojego narzeczonego , który zmarł i pozostawił po sobie 3 dzieci , ojca mojego narzeczonego który zmarł i mój narzeczony jest jego jedynym dzieckiem oraz oraz jeszcze jednego syna który żyje nadal. Babcia przepisała mieszkanie na ojca mojego partnera. Po czym zmarła ,testament nie został otwarty, a ojciec mojego narzeczonego również zmarł . Narzeczony zrobił u notariusza już dziedziczenie po ojcu. Za kilka dni ma się odbyć otwarcie spadku po babci.Czy kto oprócz partnera ma prawo do mieszkania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2020 08:59

Dzień dobry, nie ale spadkobiercy mogą w takiej sytuacji wystąpić z roszczeniem o zachowek. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)