2020.08.06 godz. 09:21 Rybnik, Śląskie

Spadek dzialki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Sprawa wyglada tak, ze działka należy do nieżyjącego ojca a spodkobiercami jesteśmy Ja oraz moja siostra mieszkająca w Niemczech. Siostra zgadza się zrzec swojej części działki lecz problem tkwi w tym, ze nie jest w stanie osobiście wstawić się u notariusza w Polsce. Moje pytanie brzmi jak załatwić przepisanie działki na mnie bez udziału mojej siostry?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2020 10:34

Można przeprowadzić sądowe postępowanie w sprawie stwierdzenia nabycia i działu spadku. Siostra może w takiej sytuacji ustanowić pełnomocnika, który w jej imieniu będzie składał oświadczenia.