2023.06.25 godz. 09:49 Rzeszów, Podkarpackie

Zwrot samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, sprzedalem samochod (nie ukrylem nic przed kupujacym) dla wlasnego czystego sumienia a chlop dzwoni po 2 dniach ze wyskoczyla mu kontrolka od swiec zarowych i auto zaczelo dymic i chce zwrocic mi samochod, dodam ze kupujacy sprawdzil przed zakupem auto komputerem oraz na stacji diagnostycznej. W umowie byl podpunkt ze kupujacy zapoznal sie ze stanem faktycznym itd. Co robic w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2023 14:28

dzień dobry, po stronie kupującego istnieje obowiązek wykazania, że wada ta istniała w momencie sprzedaży i została zatajona. Auto było pojazdem używanym i istnieje też pewne ryzyko po stronie kupującego iż podzespoły ulegają zużyciu eksploatacyjnemu.