2022.05.26 godz. 11:00 Gdańsk, Pomorskie

Jak ustosunkować się do zwrotu auta

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Sprzedalem samochód osobowy jako firma ale działalność Byla zawieszona Kupujący po oględzinach auta zdecydował jeszcze aby auto sprawdzić w stacji kontroli pojazdów Auto nie budziło żadnych zastrzeżeń do stanu technicznego Po czym obniżyłem cenę z 13900 zł na 13550 zł I auto sprzedałem Po paru dniach dostałem list ód kupującego iż żąda naprawy Lub zwrotu auta Ponieważ uległ awarii układ wtryskowy Co mam dalej zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 20:36

Jeśli awaria wynikała ze zwykłego z użycia - nic. Jeśli wada była w pojeździe w dacie sprzedaży, kupujący może powoływać się na uprawnienia z rękojmi,