2023.07.26 godz. 06:58 Poznań, Wielkopolskie

Sprzedaż olx

Wyjaśnienie sytuacji

Witam sprzedałem używana frezarkę meblowa za pomocą platformy olx zaproponowałem bezpieczna przesyłkę za pomocą portalu kupuje sprawdzam czy jest ok czy nie. Kwota 1500zl. Pan sprawdził frezarkę coś mu nie przypasowało więc postanowił zgłosić reklamacje pan ja otwierał nie wiem w jakim celu i stwierdził że są nie oryginalne części nie wiem po co to robił jeżeli coś nie działa to odsyłam a nie sprawdzam i może jeszcze podmieniam części... Powiadomiłem o tym olx nie uznali reklamacji i jest proces wypłacania pieniędzy pan mnie straszy policja i prokuratura co w tym przypadku prawnie powinienem zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 11:56

Dzień dobry, w przypadku wad rzeczy sprzedanej kupującemu przysługują roszczenia z rękojmi. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, to kupujący może żądać obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. Jeśli kupujący nie jest konsumentem to musi udowodnić istnienie wady, aby skutecznie od umowy odstąpić lub żądać obniżenia ceny. Jeśli otrzymał Pan już środki ze sprzedaży, to jest Pan w lepszej sytuacji. Straszenie prokuraturą jest formą nacisku. Do oceny pełnej sprawy brakuje szczegółów procesu i przedmiotu sprzedaży. W razie potrzeby proszę o kontakt: kancelaria@poradca.pl, tel. 782500607.