2021.09.26 godz. 21:38 Ruda Śląska, Śląskie

Ksiega wieczyst III

Wyjaśnienie sytuacji

Witam taki wpis mam w ksiedze wieczystej mieszkanie po zmarlej mamie jestem jedynym spadkobierca u notariusza zrobilam poswiadvzenie nieruchomosci teraz chce sprzedać mieszkanie czy z taki wpisem mogeOSTRZEŻENIE O NIEZGODNOŚCI TREŚCI KSIĘGI Z RZECZYWISTYM STANEM PRAWNYM W ZAKRESIE WŁASNOŚCI z gory dziekuje za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2021 11:55

Dzień dobry! Z opisu sprawy można wnioskować, iż sąd prowadzący księgę wieczystą dopatrzył się rozbieżności pomiędzy właścicielem nieruchomości wpisanym w treści księgi wieczystej (zmarła mama) a informacją uzyskaną od notariusza, o tym że nastąpiło spadkobranie - i informacją o spadkobiercy jako właścicielu. Rozwiązania są zasadniczo dwa: poinformować o całej okoliczności potencjalnego nabywcę i w treści aktu notarialnego wskazać, że właścicielem w KW jest zmarła osoba, jednak na podstawie notarialnego poświadczenia dziedziczenia właścicielem rzeczywistym jest sprzedający, który przystępuje
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)