2021.05.18 godz. 16:55 Kwidzyn, Pomorskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, tydzień temu zmarł mój tata. Zostawił długi. Oprócz mnie jest jeszcze czwórka rodzeństwa i mama. Mam pytanie czy bez nich mogę założyć sprawę i zrzec się spadku żeby nie spłacać długu po tacie? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Maj 2021 23:57

Nie trzeba zakładać sprawy - wystarczy złożyć stosowne oświadczenie o odrzuceniu spadku do Sądu w obrębie którego zmarł tata. Najlepiej jednak jest udać się do notariusza i tam złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku. Od ręki uzyska Pani/Pan dokument potwierdzający odrzucenie spadku po ojcu. Ani rodzeństwo ani mama nie są potrzebni do wykonania powyższej czynności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)