2024.01.03 godz. 13:49 Rzeszów, Podkarpackie

Pożyczka pieniędzy .

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , udzieliłem pożyczki pieniędzy w wysokosci 3000zl . Miało to miejsce w 2023 roku luty . Osoba ta męzczyzna lat 27 , mieszkający z rodzicami, bez stałego żródłą dochodu. Nie jest zainteresowany i nie chce oddać pieniedzy. Unika kontaktu . Nie Odbiera telefonow . Myślałem aby pojechać i porozmawiać z matką na temat spłaty , np podpisać pismo umowe o spłate z wyznaczeniem daty . Prosze o poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2024 13:59

W pierwszej kolejności - jeśli nie określono wcześniej terminu spłaty pożyczki - należy pisemnie wypowiedzieć umowę pożyczki, a następnie wezwać do zapłaty kwoty pożyczki w terminie 6 tygodnia od dnia doręczenia pisma (list polecony). Po upływie terminu należy wnieść pozew o zapłatę. Podkreślić należy, że dla celów dowodowych konieczne będzie wykazanie, że pożyczki faktycznie udzielono (korespondencja, potwierdzenie przelewu, pokwitowanie odbioru gotówki itp.)