2022.05.25 godz. 03:22 Kraków, Małopolskie

Druk SP-Z2

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Umarł ojciec. Pozostawił konto bankowe którego jestem współwłaścicielem. W testamencie nie ma o tym słowa. Czy muszę to wykazać w druku SP-Z2?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 10:06

Formularz SD-Z2. Po stwierdzeniu nabycia spadku albo akcie poświadczenia dziedziczenia sugeruję ująć w druku SD-Z2 połowę środków z rachunku bankowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)