2021.05.06 godz. 16:21 Szczecin, Zachodniopomorskie

Zwolnienie warunkowe

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w 1998r wieku 18 lat popełniłem przestępstwo włamanie,za które w 2000 r.zostałem skazany na 1rok i 10miesiecy w zawieszeniu na 5 lat ,w 2005 r.sad odwiesil ten wyrok gdyż podczas próby popełniłem podobne przestępstwo, krótko po tym opuściłem polska i do chwili obecnej mieszkam za granicą, niestety czeka mnie extradycja do polski ,moj wyrok to 1 rok i 10 miesięcy, czy to że przez tyle lat nie stawilem sie do odbycia kary będzie miało duży wpływ jeśli będę ubiegal się o warunkowe zwolnienie? Obecnie mam 41 lat pierwszy raz ide do wiezienia ,rodzina dom stala praca ,z góry dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2021 10:10

Dzień dobry, taka okoliczność na pewno dla Sadu będzie miała jakieś znaczenie, ale nie przeceniałbym jej. Spotkałem się już w praktyce z podobną sytuacją i o wiele ważniejsze będzie Pana zachowanie w trakcie wykonywania kary (tj. m.in. zbieranie nagród, uniknięcie kar dyscyplinarnych) czy też fakt, że przez te ostatnie lata zupełnie zmienił Pan swój tryb życia, założył rodzinę i nie wracał Pan już do przestępstwa. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)