2023.09.24 godz. 19:02 Ruda Śląska, Śląskie

Niezłożenie deklaracji w terminie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W 2014 roku zmarła moja ciocia (siostra mojej pra babci). W testamencie zapisała mi mieszkanie. Odbyła się sprawa spadkowa i została zakończona na koniec 2017 roku. Jako że byłam młoda nie do końca wiedziałam co i jak. Z braku niewiedzy nie złożyłam deklaracji SD-3. Od tego czasu mieszkanie stoi puste. Płaciłam wszystkie podatki za mieszkanie i opłaty do spółdzielni itp. Mieszkanie jest spółdzielcze własnościowe. Chciałam mieszkanie sprzedać i właśnie teraz dowiedziałam się o tej deklaracji. Chciała bym wszystko jakoś wyprostować ale nie wiem jak to ugryźć i jakie mogą być tego konsek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2023 20:54

Szanowna Pani, niezłożenie w terminie zeznania SD-3 może narazić na odpowiedzialność karnoskarbową. Można uniknąć tej odpowiedzialności poprzez złożenie czynnego żalu do Urzędu Skarbowego.