2022.04.06 godz. 15:37 Szczecin, Zachodniopomorskie

Kara prace społeczne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,w 2018 dopuscilam sie przestępstwa z paragrafu 286 kk, dziś otrzymałam wyrok nakazowy w postaci 30 h miesięcznie prac społecznych przez rok czasu. Obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży i nie jestem zdolna do wykonania prac, przebywam na zwolnieniu lekarskim. Dodatkowo mam problemy z nerkami, kręgosłupem, do tego mam cukrzycę oraz niedoczynność tarczycy. Czy jest możliwość zamiany prac społecznych na grzywnę pieniężna lub przesunięcie terminu rozpoczęcia prac o rok lub dwa? Jakie pismo wystosować,na co się powołać? Jak wyglądają obecnie prace społeczne?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2022 10:01

Powinna Pani wnieść sprzeciw od wyroku. Ma Pani na to 7 dni od momentu otrzymania wyroku.