2023.06.15 godz. 10:39 Kraków, Małopolskie

Rękojmia po sprzedaży domu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w 2021r w listopadzie sprzedałem dom w SSZ w trakcie budowy, na dachu był przeciek i ta wadę miałem usunąć i tak tez zrobiłem. Teraz dostałem pismo od adwokata kupujących, w którym mnie informują ze w lipcu 2022r pojawił się przeciek na dachu , wykonali poprawy dachu we wrześniu 2022r i teraz w czerwcu 2023 dostałem wezwanie od ich adwokata do pokrycia kosztów naprawy dachu. W przeciwnym razie kierują sprawę do sądu i chca się domagać dodatkowych kosztów ( zalanej elewacji, wynajmu mieszkania itd…) Przy sprzedazy mieszkania kupujący sam robił odbiór budynku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2023 10:34

Jakkolwiek roszczenie z tytułu rękojmi za wady fizyczne może być ewentualnie zasadne, tak wątpliwości mągą budzić kolejne roszczenia z tym związane. Nie sposób odnieść się do sprawy, nie znając precyzyjnego żądania oraz uzasadnienia oraz okoliczności faktycznych. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl