2022.03.10 godz. 11:15 Tczew, Pomorskie

Ubezpieczenie OC.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w 26.08. 2020 r sprzedałem samochod , wyrejestrowałem go w wyznaczonym czasie oraz wypowiedziałem umowę ubezpieczenia. Jakie było moje zdziwienie jak 07 03.2022 roku dowiedziałem się że ktoś odnowił polise na moje dane osobowe. Czy możliwe jest ze osoba zupełnie mi nie znaną wykupiła na mnie nowa polise ubezpieczeniowa. Co mogę zrobić, jak działać. Jeszcze nie wiem czy w okresie którym użytkowała auto nie spowodowała kolizji, i nie utraciłem zniżek. Czy takiej osobie grożą konsekwencje prawne z tego tytułu, czy mogę zgłosić sprawę na policję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:05

Możliwe, że to błąd ubezpieczyciela, ale możliwe także, że ktoś się pod Pana podszył. W pierwszej kolejności proszę wyjaśnić sprawę z ubezpieczycielem. Jeżeli ktoś się pod Pana podszył, warto pomyśleć o wniesieniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.