2024.01.15 godz. 21:48 Piaseczno, Mazowieckie

Nie dotrzymanie kryteriów najmu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w dniu 12 stycznia podpisałem umowę najmu okazjonalnego na termin 12 lat z możliwością odstąpienia od umowy na okres miesiąca. Mieszkanie miało być odmalowane do tego miało być tam posprzątane o czym właściciel mnie zapewniał, z tego co mi wiadomo wynajmujący musi utrzymać kryteria higieniczne jak i sanitarne. Po uzyskaniu kluczy wszedłem i zobaczyłem jeden wielki chlew. Zaszczany materac, brudne szafki, lodówka w okropnym stanie. Słowem miałem się tam wprowadzić z dziećmi z czego jedno to noworodek, gdyby przyszła położna zostalibyśmy zgłoszeni do opieki społecznej.czy umowa obowiaz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2024 11:17

dzień dobry, ciężko jest odpowiedzieć nie znając zapisów umowy. Jednakże widzę podstawy do ewentualnego rozwiązania umowy.