2021.04.12 godz. 11:38 Leszno, Wielkopolskie

Jak odzyskać zwrot zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam! W dniu 16.03 br. Dokonałem zakupu domku letniskowego wraz z montazem od pewnej firmy oraz wpłaciłem 50% kosztów w formie zaliczki na podany numer konta firmy. W tym samym dniu zrezygnowałem z zakupu lecz firma nie chce zwrócić mi pieniędzy dokładnie 8700zl. Wysłałem listem poleconym ostateczne wezwanie do zwrotu zaliczki podając wszystkie niezbędne dane oraz ustalając termin do 10.04 br lecz firma nie odebrała przesyłki ani nie zwrócili zaliczki. Co mogę teraz zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2021 16:48

Dzień dobry! Proszę rozważyć skierowanie pozwu o zapłatę do sądu cywilnego ew. wszczęcie postępowania mediacyjnego (choć to ostatnie może być utrudnione ze względu na brak kontaktu). Nie znam szczegółów sprawy ale być może należy rozważyć także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skoro brak jest odzewu ze strony firmy, która zaliczkę pobrała. W razie pytań zachęcam do kontaktu.