2023.11.20 godz. 15:47 Warszawa, Mazowieckie

Odmowa Mandatu i wniosek do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, W dniu 23.11.2022 odmówiłem przyjęcia mandatu drogowego. Czy po 23.11.23 sprawa się przedawni.? Dopiero dziś otrzymałem telefon prawdopodobnie z policji ( telefon nieodebrany) czy mogę się wstrzymać z kontaktem zwrotnym do dnia 23.11.23.? ( Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem, żadnego innego wezwania)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lis 2023 02:47

Nie, ten rok, o którym Pan pisze to rok na skierowanie przez policję sprawy do sądu, j jeśli w ciągu tego roku spraw skierowano do sądu to przedawnienie nastąpi z upływem kolejnych dwóch lat. Jeśli policja skierowała sprawę do sądu to kolejny kontakt będzie już ze strony sądu.