2022.03.04 godz. 23:21 Warszawa, Mazowieckie

Zajęcie egzekucyjne przez komornika

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W dniu dzisiejszym komornik zajął na moim koncie kwotę prawie 700zł za nieopłacone mandaty z ZTM. Ostatni mandat otrzymałam prawie 2 lata temu. Wezwania do zapłaty wpływały na adres, pod którym nie mieszkam i nie mieszkałam w momencie, w którym wpływały. Czy mogę na podstawie tego napisać odwołanie? Czy to prawda, że mandaty za komunikację miejską po roku się przedawniają- jeśli tak to czy do tego również mogę napisać odwołanie? Czy jest szansa na odzyskanie zajęcia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 14:39

Skoro sprawą zajął się komornik to najprawdopodobniej roczny termin przedawnienia w tej sprawie nie ma już zastosowania. Wynika to z pism od komornika. Ale można się odwoływać z uwagi na wadliwe doręczenia wezwań do zapłaty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)