2022.02.21 godz. 19:39 Łódź, Łódzkie

Swastyka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w kodeksie karnym występuje artykuł 256. Jest tam ustęp drugi który ma przypis z numerem 9 (Z dniem 3 sierpnia 2011 r. art. 256 § 2 w części obejmującej wyrazy: "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej", został uznany za niezgodny z art. 42 ust. 1 w związku z art. 54 ust. 1 i art. 2 Konstytucji RP, wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 19 lipca 2011 r. sygn. akt K 11/10 (Dz.U.2011.160.964).) niestety nie do końca wiem co zmienia ten przypis czy powoduje on zniesienie ustępu 2 czy moze inną rzecz. Dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2022 10:49

Oznacza to, że fragment art. 256 par. 2 kk: "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej" został uchylony.