2022.02.13 godz. 11:55 Poznań, Wielkopolskie

Nie wniesienie sprzeciwu w terminie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w lipcu ubiegłego roku otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty, całą dokumentację przesłałam do Kancelarii która prowadziła nasz sprawy. Jednak okazało się, że kancaria nie podjęła żadnych kroków w związku z tą sprawą, dowiedzieliśmy się o tym dopiero w momencie, w którym kancelaria komornicza zajęła wynagrodzenia oraz konta. Czy w takiej sytuacji jesteśmy wstanie coś zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lut 2022 12:31

Dzień dobry! Czy w sprawie otrzymaliście Państwo nakaz zapłaty/odpis pozwu z sądu? Samo wezwanie do zapłaty jest jedynie próbą polubownego zakończenia sprawy przed skierowaniem sprawy do sądu, jeśli sprawa rzeczywiście została skierowania do sądu to sąd doręcza pierwszą korespondencję na adres pozwanych/uczestników, a nie na adres pełnomocnika (kancelarii). Proszę prześledzić, czy otrzymała Pani korespondencję z sądu w tej sprawie.