2023.12.07 godz. 16:51 Wrocław, Dolnośląskie

Brak adresu zamieszkania pozwanego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W lutym tego roku złożyłam wniosek o przyznanie alimentów na dwójkę dzieci w wieku 2 i 3 lat. Sprawa toczy się do tej pory ponieważ pomimo dostarczonego przeze mnie postanowienia od komornika o bezskutecznym ustaloniu miejsca pobytu ojca dzieci dostałam pismo z sądu o zawieszeniu sprawy. Moje pytanie brzmi co ja mam w tej sytuacji zrobić, jakie kroki podjąć ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 19:07

Dzień dobry, w tej sytuacji w przypadku braku wniosku o podjęcie postępowania Sąd umorzy postępowanie po trzech miesiącach i będzie można wnieść pozew ponownie, choć jest ryzyko, że taka sytuacja się powtórzy. Ewentualnie należy wykazać, że pozwany mieszka pod tym adresem lub innym z wnioskiem o podjęcie postępowania. Przepisy o doręczeniach komorniczych niestety bywają kłopotliwe. Pozdrawiam, adw. Michał Filec