2022.01.12 godz. 16:43 Śrem, Wielkopolskie

art. 6881 K.c.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W najbliższym czasie składam pozew P. do sądu o nakaz zapłaty zaległych opłat wynikających z umowy najmu z panią K. Chociaż wiem że mogą być problemy, ponieważ pani K. raczej żyje z zasiłków. Chciałbym dołączyć do pozwu o zapłatę, konkubenta pana T. który w trakcie obowiązywania umowy mieszkał stale w w/w mieszkaniu. Nie posiadam numeru pesel pana T. i jedynym dowodem na zamieszkania pana T. jest świadek , moja żona no i ja. Czy wobec tego, są jakieś szanse na wciągnięcie pana T. do solidarnej spłaty zadłużenia. Podobno to pan T. musi udowodnić że tam nie mieszkał. Jeśli wyszło by że mogę dołączyć pana T. do solidarnej spłaty, jak wygląda to z pozwem, czy tez z ostatecznym przedsądowym wezwaniem do zapłaty( nadal mieszkają razem). Czy dopisuję go w jednym pozwie, czy muszą to być dwa osobne pozwy? Czy i jak to zaznacza się w pozwie że Pan T. jest solidarnie spłacającym dług. ???

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:54

Proszę w jednym pozwie umieścić pozwaną oraz pana T. - i napisać, że są pozwani solidarnie. Podanie nr PESEL pozwanego nie jest konieczne, sąd ustali ten nr z urzędu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)