2020.10.15 godz. 22:08 Ostromecko, Kujawsko-pomorskie

odwołanie wesela przez koronawirusa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w naszym powiecie zabroniono organizacji wesel. Nasze wesle miało odbyć się 24.10.2020r jestesmy zmuszeni je odwołać. Chciałbym się dowiedzieć co z zawartymi umowami czy jest szansa odzyskac zadatek ? Czy jednak bedziemy musieli płacić kary umowne ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 19:39

Dzień dobry, w opisanym przypadku niewykonanie umów jest spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami. W takim przypadku, o ile nie zastrzeżono inaczej w umowach, zadatek powinien zostać zwrócony. Ponieważ co do zasady stan epidemii traktowany jest jako siła wyższa, nie będą Państwo zobligowani do zapłaty kar umownych. Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak