2021.07.25 godz. 12:54 Świdwin, Zachodniopomorskie

Decyzja sądu, a odwołanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w ostatnim tygodniu odbyła się sprawa o ustalenie opieki naprzemiennej w której jestem stroną postępowania, a sprawa dotyczy 5 letniego syna. Od dwóch lat jestem ciąga po sądach bo ojciec dziecka notorycznie zmienia zdanie w kwestii opieki nad dzieckiem, odkąd związał się z bezpłodną kobietą, wnioskuje do sądu o opiekę naprzemienną. W zeszłym tygodniu sprawa została odroczona i ustalone kontakty na czas wakacji, niestety bardzo krzywdzące dla mnie, bo sąd nie uwzględnił zabezpieczenia nawet jednego tygodnia wakacji dla mnie i syna. Sąd wydał decyzję 21.07, że 30.07 dziecko ma zostać przekazane ojcu na okres 4 tygodni. Czy, złożenie wniosku o uzasadnienie decyzji sądu spowoduje, że nie będę zmuszona wydać dziecka w dniu 30.07 do czasu wydania uzasadnienia przez sąd? Czy mylnie interpretuje przepisy? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2021 19:17

Dzień dobry, jeżeli sąd nie nadał rygoru natychmiastowej wykonalności (a jest to mało prawdopodobne) to jeżeli złoży Pani wniosek o uzasadnienie to postanowienie nie będzie nieprawomocne. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)