2023.09.19 godz. 09:57 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

nabycie nieruchomości przez zasiedzenie

Wyjaśnienie sytuacji

witam, w piątek zostałem wraz z małżonką włąścicielem 100% nieruchomości (dom, zabudowa i działka)-umowa notarialna, polegajaca na częściowej darowiźnie udziałów spadkowych po nieżyjącym dziadku oraz spłacie/sprzedaży swoich udziałów przez pozostałych spadkobierców. Nabycie moich i małżonki praw do tej nieruchomości nastąpiło jak pisałem wyżej też min przez przeniesienie praw udziału w nieruchomości "w swojej części i po dziadku" przez Babcię. Ma być uczyniony zapis w KW oprawie dożywocia na jej osobę. I tu jest pytanie: do powyższego przylegają dwie nieruchomości gruntowe -własność gminy- które od 60 lat użytkowali i użytkują Dziadkowie (jako pole i działka rolna, sad, i na jednej stoi szopa z drewnem) -czy teraz biorąc pod uwagę stan prawny powyżej opisany Babcia ma nadal prawo wystąpić do Sądu z wnioskiem o nabycie tych działek "przez zasiedzenie" ???

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 12:57

Oczywiście, o ile spełnione zostały przesłanki zasiedzenia. W razie potrzeby reprezentacji, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)