2022.06.13 godz. 17:33 Gdańsk, Pomorskie

Witam , w roku 2019 zabrano mi prawo jazdy po środkach odurzających na 3 lata mandat zapłaciłem godziny społeczne w ramach tej kary odrobiłem w trakcie zakazu prowadzenia pojazdów silnikowych , spowodowałem kolizję (uderzyłem w ogrodzenie pod wypływem alkoholu ) w 2021r wrzesień dostałem dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych i moje pytanie brzmi : pracuje za granicą czy mogę prowadzić auto w innych krajach mimo zakazu ? Jeśli nie czy mogę zdać od nowa prawo jazdy w innym kraju ?

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę bardzo o odpowiedź i czy kiedykolwiek będę mógł wsiąść za kółko w innym kraju

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:27

Jest Dyrektywa 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. sprawie praw jazdy Zgodnie z art. 11 pkt 4 ww. dyrektywy: „4. Państwo członkowskie odmawia wydania prawa jazdy osobie, której prawo jazdy podlega ograniczeniu, zawieszeniu lub cofnięciu w innym państwie członkowskim”
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)