2022.04.07 godz. 10:37 Zielona Góra, Lubuskie

Zerwanie umowy z salą weselną

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W sierpniu 2020r podpisaliśmy umowę z salą weselną na uroczystość na rok 2021r, jednak przez pandemie przenieśliśmy datę ślubu na 09.07.2022r. Co odbyło się tylko telefonicznie. Przez cały okres rezerwacji aż do dnia 05.04.2022r. byliśmy przekonani, że mamy wraz z gośćmi nocleg nad salą. Przy podpisaniu umowy pani oprowadziła nas po pokojach, zaoferowała darmowy nocleg dla młodej pary i przedstawiła mailowo taką ofertę. Niestety nie mamy wpisane tego w umowie. Co zrobić kiedy właścicielka "zapomniała" nas o tym poinformować 3 miesiące przed ślubem? Co z zaliczką?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 11:43

Jeżeli nocleg nie był uwzględniony w umowie, to nie może się Pani domagać takiego bezpłatnego świadczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)