2022.11.16 godz. 09:16 Częstochowa, Śląskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, w styczniu 2020 roku zmarł mój tata. Wczoraj na adres pod którym mieszkał przyszło pismo od komornika by tata zgłosił się do niego w celu wyjaśnienia statusu majątkowego. Zadzwoniłam tam dziś i poinformowałam, że tata nie żyje już od prawie 3 lat, pani zaznaczyła sobie tę informację. My nie wiedzieliśmy o długach taty do wczoraj. Teraz moje pytanie, czy my te długi będziemy musieli spłacać z bratem za tatę? Czy dopiero przyjdzie do nas jakaś informacja o "spadku" i będziemy mogli go odrzucić. Dodam, że nie dostaliśmy nic po tacie na "plus". Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 09:20

Dzień dobry, na ewentualne odrzucenie spadku mieli Państwo 6 mies. od dowiedzenia się o śmierci taty. Z ustawy przyjęli Państwo spadek z dobrodziejstwem inwentarza, co oznacza, że odpowiadają Państwo za długi ale tylko do wysokości otrzymanego spadku. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)