2023.06.26 godz. 18:53 Pieczyska, Wielkopolskie

Problem z Fotografem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W ubiegłym roku dokładnie 02.08.2022 byłam na sesji roczkowej z synem. Zapłaciłam bezpośrednio po 600 zł i otrzymałam paragon (niestety go nie mam). Później wybrałam więcej zdjęć i miałam do dopłaty 300 zł niestety ze względu na trudną sytuację w rodzinie zapomniałam o tym i zapłaciłam później ale umowy nie miałyśmy spisanej do kiedy muszę dopłacić. Od tej pory nie dostałam ani zdjęć ani żadnej odpowiedzi od Pani fotograf. Mam jedynie potwierdzenie przelewu zaliczki oraz tego 300zł. Reasumując zapłaciłam 900zł a nadal nie ma zdjęć ani odpowiedzi od Pani fotograf co mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 13:27

Dzień dobry, powinna Pani dochodzić wykonania dzieła przez fotografa lub zwrotu wynagrodzenia. Zobowiązanie fotografa polega na wykonaniu i dostarczeniu fotografii z sesji, za którą Pani zapłaciła. Ze względu na wartość sentymentalną należy moim zdaniem skupić się na żądaniu dostarczenia fotografii. Ważna jest umowa ustna, która jak Pani mówi w tej sprawie znajduje potwierdzenie w zapłacie. Proszę pamiętać, że roszczenie o wydania dzieła przedawnia się w terminie 2 lat. Należy zatem działać. Mogę Pani w tym pomóc. W razie potrzeby proszę o kontakt 782 500 607 lub kancelaria@poradca.pl.