2020.03.29 godz. 19:33 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Darowizna mieszkania w upadłości.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W ubiegłym roku zakończyłem spłatę planu wierzycieli. Do końca kwietnia muszę jak co roku napisać sprawozdanie. Pytanie moje brzmi, czy muszę w tym sprawozdaniu napisać, że otrzymałem od Matki darowiznę w postaci mieszkania. Dziękuję. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2020 18:32

Nie napisał Pan kiedy Pan otrzymał darowiznę i za jaki okres jest sprawozdanie. Przyjmując, że otrzymał Pan darowiznę w okresie sprawozdawczym - należy to wskazać jako nabyty składnik majątkowy (przez nabycie rozumie się również darowiznę).