2020.09.07 godz. 21:06 Wrocław, Dolnośląskie

Umowa adopcyjna psa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W zeszłym roku adoptowałem psa od pani która prowadzi dom tymczasowy dla zwierząt i nie wypisaliśmy umowy adopcyjnej . W tej chwili pies przebywa po rozstaniu u mojej byłej dziewczyny. Nie chce dać mi się z nim widywać itp. Książeczka zdrowia psa jest na nią bo tak ją sobie wypisała. Mam kontakt z tą panią od adopcji i chcieli byśmy wypisać tą umowę adopcyjną. Pytanie jest takie czy możemy wypisać ją z datą na rok do tyłu do dnia kiedy był adopowany. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:10

Wystarczy oświadczenie od tej Pani, komu powierzyła psa. A skoro pies stanowi Pana własność i nie został darowany Pana byłej partnerce, ma Pan prawo dochodzić sądownie swoich praw i odzyskać psa. Jak również ustalić w drodze postępowania sądowego zasady sprawowania opieki nad nim.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)