2023.04.21 godz. 10:26 Nowa Ruda, Dolnośląskie

Spadek po osobie zmarlej w UK

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, W zeszłym roku zmarl moj brat i chcial bym dowiedziec sie co musze zrobic zeby zalatic sprawy spadkowe w Polsce. Poniżej jest kilka informacji odnośnie mojej sytuacji. Brat na stałe mieszkał w Anglii od przeszło 7 lat. · W momencie śmierci 10/09/2022 nie miał żony/partnerki ani dzieci. · Ja byłem jego jedynym żyjącym krewnym. Rodzice oraz dziadkowie zmarli wcześniej. · W Polsce był współwłaścicielem 50/50 razem ze mną dwóch mieszkań, które odziedziczyliśmy po zmarłych rodzicach. Na niego wyłącznie jest również ogródek działkowy. Chciałbym jeszcze dodać że

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2023 17:32

Przeprowadzić postępowanie spadkowe, a następnie wnieść o zmianę wpisów w księgach wieczystych. Po tych czynnościach może Panswobodnie rozporządzać własnością, np sprzedać. W razie pytam zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl