2021.09.27 godz. 23:39 Trzcianka, Wielkopolskie

Krajowy rejestr karny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W związku z ubieganiem się o służbę wojskową potrzebowałem zaświadczenie o nie karalności. Wniosek złożyłem w sądzie i po kilku dniach dostałem odpowiedź listem poleconym. Niestety w krajowym rejestrze karnym caly czas figuruje mimo iż zapłaciłem grzywnę z nawiązką które zostały na mnie nałożone. W kartotece jest zapis który mówi że kara grzywny została wykonana około 8,5 roku temu. Moje pytanie brzmi, dlaczego caly czas figuruje w rejestrze? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2021 12:55

Dzień dobry, niestety często po zatarciu skazania trzeba interweniować w Ministerstwie Sprawiedliwości z wnioskiem o wykreślenie z Rejestru informacji o skazaniu. Wniosek taki należy kierować na adres Ministerstwa Sprawiedliwości - Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego, ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa. Po takiej interwencji informacja o skazaniu powinna być wykreślona. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)