2021.10.28 godz. 13:55 Leszno, Mazowieckie

Wypowiedzenie zmieniajace w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam W związku ze zmianą lokalizacji firmy dostałam w pracy do podpisania wypowiedzenie zmieniajace warunki pracy. Firma przenosi się do innego miasta i jest to dla mnie za daleko. Czy w takiej sytuacji po 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia, dostanę odprawę, czy się nie należy? Dodam, że pracuje tam od prawie 4lat.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 16:42

Szanowna Pani, odprawa w takiej sytuacji przysługuje jeśli w danej sytuacji złożenie odmowy przyjęcie proponowanych warunków było uzasadnione obiektywnymi przyczynami do których zalicza się m. in. zaproponowanie dużo gorszych od aktualnych warunków pracy. Podkreślam, że przyczyna musi być obiektywnie uzasadniona. Zatem jeśli pracodawca np, zapewnia transport do miejsca pracy może dojść do uznania, że odprawa jest nienależna. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)