2024.03.07 godz. 10:08 Łężeczki, Wielkopolskie

Witam Wcześniej Pisałem : Jesli mogę raz jeszcze Piszę !!

Wyjaśnienie sytuacji

Moi Przodkowie Pochodzą z Krakowskiego ; Powojnie Rosypali się Po Polsce Moi To Znaczy Babcia > Anna Kądzioła Wraz z Dwoma Synami i Córką Osiedliła się w Stare Polichno > Moje Pytanie Czy Nazwisko Pani jest > Też Kądzioła Jest Rodowe Z Rodziny Kądzioła ; Bardzo Proszę O Odpis !!! Wy Jako Prawnicy ; Mam Temat Dosć Ciekawy ????? Moj Trl ; 727 300 068 ,

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 15:18

Nazwisko rodowe, to nazwisko rodziców danej osoby. Jeżeli rodzice Babci nazywali się Kądzioła, to jest to jej nazwisko rodowe. Jeżeli Babcia wyszła za mąż i używała po ślubie nazwiska męża - Kądzioła, to nie jest to jej nazwisko rodowe. Może być też tak, że Babcia zmieniła nazwisko na Kądzioła - z jakichś powodów. Wtedy też nie będzie to jej nazwisko rodowe. Z wyrazami szacunku