2020.10.15 godz. 08:59 Rybnik, Śląskie

Abonament RTV.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Wczoraj otrzymałam pismo z Poczty Polskiej odnośnie postępowania egzekucyjnego w sprawie niepłacenia abonamentu RTV za okres: 01.2015-09.2020r. Na kopercie była informacja "AWIZOWANO POWTÓRNIE" mimo, że nigdy wcześniej nie otrzymałam takiego listu ani awiza. Czytałam na stronie internetowej, że opłata ulega przedawnieniu po 5 latach, czy na dzień dzisiejszy tj.15.10.2020 opłata za 01.2015-09.2020 uległa przedawnieniu? Na dokumencie występuje również błąd w nazwisku, zamiast litery A jest O Czy to również ma znaczenie na moją korzyść? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 18:29

Szanowna Pani, opłata z tytułu abonamentu RTV przedawnia się po upływie pięciu lat, licząc od końca roku, w którym upłynął termin jej płatności. Opłaty z 2015 rok ulegną przedawnieniu dopiero z upływem 2020 r. Błąd w nazwisku nie ma większego znaczenia jeśli odebrała Pani list poświadczając prawidłowym podpisem.