2020.03.31 godz. 08:07 Lubin, Dolnośląskie

Czy należy mi się odprawa??

Wyjaśnienie sytuacji

witam. Wczoraj wczoraj otrzymałam wypowiedzenie z pracy . Było to rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem. Byłam zatrudniona od 24.09.2018 r. W wypowiedzeniu nie podano przyczyny. Kierownik oznajmił mi że to przez złą sytuację materialną firmy. Firma zatrudnia ponad 100 osób. Czy należy mi się odprawa?? Z góry dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 12:31

Odprawa w mojej ocenie się należy, ale oczywiście przyczyna wypowiedzenia musi leżeć po stronie pracodawcy, więc trzeba będzie to udowodnić przed sądem i pracodawca może próbować się bronić, jeżeli nie będzie chciał wypłacić odprawy. Rozumiem, że umowa na czas określony, bo przy umowie na czas nieokreślony jest obowiązek podania przyczyny.