2023.11.28 godz. 15:48 Braniewo, Warmińsko-mazurskie

Podpis

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , wczoraj wysłałam do Sądu pozew o alimenty z zabezpieczeniem na dwuletnią córkę. Dzisiaj go dostarczono do Sądu. Dopiero teraz dotarło do mnie , że nie podpisałam dokumentu. Co teraz ? Sad może odesłać pismo bym mogla podpisac czy muszę wysłać drugi pozew?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 04:06

Poczekać aż sąd wezwie do uzupełnienia braku, odesłać uzupełniony pozew w 2 egzemplarzach w terminie wskazanym przez sąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)
Tak Nie

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lis 2023 20:50

Dzień dobry, sąd wezwie Panią do uzupełnienia braków formalnych. Nie odeśle jeszcze na tym etapie samego pozwu, więc trzeba będzie go wydrukować ponownie i podpisać, a następnie wraz odpisem odesłać. Jeżeli w terminie brak ten nie zostanie uzupełniony - wówczas sąd zwróci pozew.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)