2024.02.02 godz. 15:20 Poznań, Wielkopolskie

Wniesienie wyjaśnień do sprawy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, wierzyciel złożył pozew do sądu o zapłatę. Mieszkam za granicą i chce wysłać do sądu listownie wyjaśnienia wraz z dowodami. Jak to zrobić ? Jaką opłatę uiścić , czy muszę zrobić odpisy i co to znaczy odpis, komu się go wysyła ? Dziękuję bardzo

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 18:43

Odpis to znaczy kopia odpowiedzi, czyli jeśli mowa o tys d trzeba złożyć pismo wraz z jego odpisem to oznacza ze trzeba złożyć dwa egzemplarze danego pisma wraz załącznikami. Najlepiej ustanowić pełnomocnika w sprawie w postaci radcy prawnego lub adwokata
Tak Nie

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 16:11

Odpisy to kopie oficjalnych dokumentów, które chce się przedstawić sądowi. Mogą być one wymagane, a także powinny być tłumaczone jeżeli są w innym języku. Nie sposób udzielić odpowiedzi na w/w pytania bez zapoznania się ze szczegółami i stanem faktycznym. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie arkadiuszkozok@gmail.com. Pozdrawiam

Zmodyfikowano dnia: 02 Lut 2024 16:11