2020.06.01 godz. 14:34 Szczecin, Zachodniopomorskie

Podatek od spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Wlasciwie, to chcialam zapytac w imieniu mojego bratanka. Wlasnie sprzedaje ziemie, ktora otrzymal w spadku i napisal mi, ze pani notariusz czegos tam nie dopilnowala (nie wiem czego) i teraz skarbowka wystapila do niego o 70 tys. podatku. Takie cos jest w ogole mozliwe? Bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam, N

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Cze 2020 10:00

Za mało informacji w pytaniu. Ile czasu minęło od nabycia tej nieruchomości w spadku do jej sprzedaży? Nieruchomość rolna? Budowlana? Podatek od spadku płacił czy nie musiał? Tj. po kim odziedziczył nieruchomość? Stwierdzenie nabycia spadku było przed sądem czy przed notariuszem? No i jeszcze jest pytanie czy cena sprzedaży była rynkowa, czy strony ją zaniżyły?