2022.11.07 godz. 08:02 Nadarzyn, Mazowieckie

Witam właśnie dowiedziałam się że przejęłam spadek po ojcu a raczej długi czas na z rzekniecie minal czy mogę coś jeszcze zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Tato zmarł 8 miesięcy temu ja teraz dostała pismo że brał kredyt 2007 ja przegapiłam te 6 miesięcy na zrzeknięcie się spadku czy mogę coś jeszcze zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 16:10

Pozostaje złożenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych nieodrzucenia spadku w terminie (pod wpływem błędu - konieczne jest wykazanie konkretnych okoliczności, które będą świadczyły o błędzie) i jednocześnie oświadczenie o odrzuceniu spadku. W razie problemów zapraszam do kontaktu