2022.02.17 godz. 17:24 Białystok, Podlaskie

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Właśnie jestem na etapie składania pozwu rozwodowego. Jednak mam ogromny problem, kupiliśmy z mężem mieszkanie w kredyt- on go nie chce, jednak jest naszą wspólną własnością. Mieszkanie po rozwodzie i sprawie majątkowej będzie moje-wspólna decyzja, mąż zabiera samochody. Jednak ostatnio dowiedziałam się o sporym problemie, mój jeszcze mąż robi długi, zapożycza się w parabankach, nie mówiąc mi o tym-dowiedziałam się przypadkiem. Nie wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji by nie stracić dachu nad głową i nie spłacać jego długów. Co mogę i powinnam zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2022 11:48

Proszę złożyć mężowi oświadczenie na piśmie o braku Pani zgody na zadłużanie się. Może Pani również sądowo pozbawić męża samodzielnego zarządu majątkiem wspólnym.