2019.12.23 godz. 15:57 Poznań, Wielkopolskie

Art.188 kp

Wyjaśnienie sytuacji

Witam właśnie jestem w trakcie wykorzystywania urlopu z tytułu art.188kp. Napisałem stosunkowo wcześnie wniosek o udzielenie tego urlopu i oświadczenie że moja żona nie wykorzystała tego urlopu w danym roku właśnie dostałem telefon od kadrowej że muszę dostarczyć zaświadczenie od źony z pracy że tego urlopu żona nie wykorzystała pod rygorem 2 dni nieusprawiedliwionych w pracy nigdzie w kp. nie ma wzmianki z obowiązującą mnie do dostarczenia takiego zaświadczenia proszę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2019 23:21

Witam, pracodawca nie ma prawa żądać dostarczenia takiego dokumentu z zakładu żony-wystarczające jest jej oświadczenie, iż nie korzysta-aczkolwiek praktyka pokazuje, że pracodawcy często bezpodstawnie się go domagają. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz

Zmodyfikowano dnia: 27 Gru 2019 23:22
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)