2024.10.05 godz. 13:54 Zielona Góra, Lubuskie

Kontakty z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wniosłem za pośrednictwem adwokata sprawę o kontakty z dzieckiem.. W między czasie pogodziłem się z byłą partnerka i prawdopodobnie do siebie wrócimy. Raz już rezygnowałem z usług adwokata ale jednak wniosłem o sprawe. Nie chce drugi raz mówić adwokatowi, żeby pisał odwołanie do sądu. Mam czekać na sprawę i powiedzieć ze jesteśmy dogadani i nie chcemy żadnego wyroku? Czy jak to będzie teraz wyglądać? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:20

Szanowny Panie, przed sądem można przedłożyć porozumienie rodzicielskie, czyli jak będą Państwo wykonywali kontakty nad dzieckiem w obecnej sytuacji. Gdy okazało się, że są Państwo zgodni i nie będą się rozstawać wystarczy napisać pismo do sądu z podaniem sygnatury oraz stron oraz informacją, że cofa pan wniosek z konkretnej daty. Cofnięcie wniosku będzie skutkowało umorzeniem postępowania. Jeżeli jednak druga strona zaangażowała pełnomocnika, może pan zostać obciążony kosztami zastępstwa prawnego. Proszę o skontaktowanie się ze swoim pełnomocnikiem w tej sprawie. Z wyrazami szacunku, adw. MBT