2024.10.19 godz. 09:25 Warszawa, Mazowieckie

Zniesławienie w szkole

Wyjaśnienie sytuacji

Witam wychowawczyni mojej córki gdy ojciec poszedł odebrać ją ze szkoły zaczepiła go i oskarżyła go o przemoc psychiczna nad nią ( ktoś niby powiedział jej) ale to jest nie prawdą nigdy nie miało i nie ma miejsca taka sytuacja choć ja nie jestem oskarżana ale mimo to oboje czujemy się znieslawieni i pomówieni bezpodstawnie moje pytanie brzmi czy możemy uzyskać od wychowawczyni dane osoby która oczernia ojca dziecka mówiąc takie poważne oskarżenia i czy można gdzieś zgłosić skargę na te oszczerstwa jeśli tak to gdzie bo nigdy nie mieliśmy takich stresów jak po tej sytuacji

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Krause

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2024 11:30

Szanowna Pani, szkoła nie może Pani przekazać danych osoby, która Państwa oczerniała (chyba, że za zgodą tej osoby). Jednak tego typu informacja nie powinna być Państwu przekazywana "na korytarzu", w biegu. Czy wychowawca umówił się z Państwem na spotkanie? Jeżeli nie - napisałabym do niego wiadomość, z kopią do P. Dyrektor z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i konkretnymi zarzutami jakie się Państwu stawia. www.annakrause.com.pl