2022.03.16 godz. 02:43 Szprotawa, Lubuskie

Podwyżka o alimenty.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wychowuje samotnie 3 dzieci. 2 córeczki (bliźniaczki) lat 7 i syna lat 4. Córki mają innego ojca niż syn. Mianowicie moje pytanie dotyczy córek, sprawę l alimenty miałam jak jak dziewczynki miały zaledwie miesiąc. Na sprawie sąd przyznał po 400zl na córki, ojciec został pozbawiony praw ponieważ powiedział, że nie chce z dziewczynkami kontaktu ani dziś ani w przyszłości. Moje pytanie brzmi czy jeżeli wniose o podwyżkę alimentów (dziewczyny od września idą do 1klasy) to czy mogę się obawiać, że pseudo tatuś może wnieść o zmniejszenie alimentów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 14:53

Oczywiście ojciec może wnosić o obniżenie alimentów jeżeli zostaną spełnione przesłanki. Niemniej kwota alimentów w wysokości 400 zł jest bardzo niska i sądy bardzo rzadko przyznają alimenty w tej kwocie. Niech Pani wnosi o podwyższenie alimentów i nie boi się obniżenia alimentów. Pani były partner może o to wnosić ale wątpię aby Sąd postanowił obniżyć już uwłaczająco niskie alimenty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)