2023.01.05 godz. 22:49 Knurów, Śląskie

Zwrot kaucji

Wyjaśnienie sytuacji

Witam wynajmowałam mieszkanie przy oddaniu kluczy został sporządzony protokół zdawczo odbiorczy w którym były zawarte dwie usterki które mają naprawione być z kaucji. Po tygodniu właścicielka wysłała wiadomość z większą ilością szkód jak np nie umyte okna nie domalowany sufit czy zadrapania na meblach czy ma prawo zatrzymać kaucję również na szkody nie zawarte w protokole??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2023 10:45

Dzień dobry, zgodnie z kodeksem cywilnym po zakończeniu najmu mieszkanie powinno być zwrócone w stanie niepogorszonym. Dopuszcza się natomiast uszkodzenia będące następstwem normalnej eksploatacji. Wszystkie uszkodzenia jednak powinny być zawarte w protokole. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka - Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl