2022.02.17 godz. 20:02 Warszawa, Mazowieckie

Witam. Wynajmuje mieszkanie. Właściciel jest zadłużony, niebawem będzie wyceniana nieruchomość. Jakie mam prawa? Co zrobić w takiej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Nie mam kontaktu z właścicielem, ponieważ odbywa wyrok w zakładzie karnym, przez pandemię zostały odwołane widzenia. Kilka dni temu dostaliśmy informację, że cała nieruchomość zostanie niebawem wyceniona przez komornika. Jakie mam prawa? Czy komornik może zająć moje rzeczy? Czy będę musiała się wyprowadzić? Dodam, że umowę mam na 5 lat.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2022 11:31

Komornik nie może zająć Pani rzeczy. Jeżeli nowy właściciel wypowie umowę najmu, to będzie musiała się Pani wyprowadzić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)