2024.04.30 godz. 17:10 Warszawa, Mazowieckie

Co zrobić w takiej sytuacji ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Wynajmujemy mieszkanie a dokładnie jedna kondygnację na drugiej mieszka właścicielka która twierdzi żekom pod jej nie obecności dorobiliśmy do jej mieszkania klucz.I został "okradziona z łańcuszka i serwetek " co w takiej sytuacji można zrobić skoro to jest nie prawda a ewidentnie próbuje nas w to wrobić druga sprawa kończy nam się umowa i dostaliśmy list przypominający o wyprowadzce i nie przedłużeniu umowy .Dziś dostaliśmy telefonu agencji żeby wstawić się w biurze przez którą było to podpisane że właścicielka nas oskarża o kradzież i informuje o natychmiastowej wyprowadzce.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2024 17:45

Dzień dobry. Żeby dorobić klucz, to trzeba mieć wzorzec. Skoro go Państwo nie mieliście, to nie mogliście dorobić. Fakt dorobienia kluczy oraz kradzieży trzeba udowodnić. Nie robiłbym w tej sprawie nic, dopóki właścicielka oficjalnie na piśmie nie przedstawi swoich żądań i zarzutów. Nie ma też podstaw do wcześniejszej wyprowadzki, o ile nie zostaną przedstawione jakieś wiarygodne dowody na zarzucany czyn. Pytanie, czy agencja zwraca się na piśmie, czy telefonicznie, czy inaczej. Najlepiej tą samą drogą odpowiedzieć, że zarzuty są nieprawdziwe i poprosić o dowody. Z wyrazami szacunku