2020.06.12 godz. 23:03 Wrocław, Dolnośląskie

Jak odzyskać pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wzięłam pożyczkę 50 tys dla kogoś. Ktoś zobowiązał sie spłacić i za początku spłacał lecz po pewnym czasie bank do mnie zadzwonił że są zaległości w spłatach. Zadzwoniłam do osoby dla której wzięłam pożyczkę a ta zapewniała ze będzie spłacać lecz do tej pory tego nie robi i cały czas mówi żebym wszystko zapisywała a ona mi to odda. Spłacam od 2 lat a zostało jeszcze 9.Ta osoba przysłała do mnie do domu doradcę finansowego,ktory podsunal mi tylko papiery. Mam potwierdzenie przelewu dla tej osoby.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Cze 2020 11:42

Dzień dobry, wedle Pani opisu można uznać, że zawarte zostały dwie umowy pożyczki - przez Panią z bankiem oraz przez tę trzecią osobę z Panią. W tej sytuacji uważam, że może Pani dochodzić zwrotu pozostałej pożyczki od tej osoby trzeciej, docelowo przed sądem cywilnym, aczkolwiek będzie to sprawa trudna dowodowo - zakładam, że nie zawarliście żadnej umowy na piśmie? Dobrze, że jest ten przelew w razie czego. Można też rozważać przestępstwo oszustwa, mimo że początkowo ta osoba spłacała pożyczkę, zależy od szerszych okoliczności. W razie pytań zapraszam do kontaktu, pozdrawiam!
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)